ГРЕТА ИМА ДВОЈНИЧКА ВО РУСИЈА: Лариса Ефремова сака да ја исчисти планетата (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

ГРЕТА ИМА ДВОЈНИЧКА ВО РУСИЈА: Лариса Ефремова сака да ја исчисти планетата (ВИДЕО)

Два месеци по нејзиниот говор во Обединетите нации, Грета стана симбол на протест и борба против системот.

Активистката за климатски промена, Грета Тунберг, поттикна многу луѓе ширум светот јавно да го кренат својот глас во решавањето на овој глобален проблем.

Два месеци по нејзиниот говор во Обединетите нации, Грета стана симбол на протест и борба против системот.

Сега од другата страна на светот, во рускиот град Ковров, се појави и двојничка на Грета Тунберг, која се бори за чистота на целата планета.

Од друга страна покрај изгледот, десетгодишната Лариса Ефремова со најпознатата активистка ја споделува и борбата против уништувањето на природата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close