Грците со „бум“ трансфер: Обрадовиќ и ПАО, втор дел!?

Доколку Жељко Обрадовиќ одлучи да го напушти составот на Фенербахче, Турците ја гледаат својата замена во Шарунас Јасикевичиус.

Најтрофејниот европски тренер на сите времиња би можел ова лето да се врати во редовите на Панатинаикос.

Жељко Обрадовиќ веќе двапати одби да потпише нов договор со Фенербахче, додека Панатинаикос е во потрага по наследник на Рик Питино кој се врати во САД поради пандемијата на коронавирусот.

Помеѓу членови од клубот на Истанбул и администрацијата беа откриени симптоми на опасната зараза.

Потсетување дека српскиот стратег го водеше ПАО во периодот од 1999 до 2013 година и со „зелените“ успеа дури 12 пати да биде шампион на Грција и освои седум национални куп трофеи.

Доколку Обрадовиќ одлучи да го напушти составот на Фенербахче, Турците ја гледаат замената во Шарунас Јасикевичиус.

Прочитајте и...  Северна Кореја тврди дека нема ниту еден случај на коронавирус

Прочитај повеќе

Поранешниот Ф1 шеф Еклстон ќе стане татко на 90 години!

Слободен печат

Едно големо браво, моментно најдобрата фудбалска слика на светот!

Слободен печат

Евролигата со план да се одиграат сите мечеви во еден град!?

Коминовски Фидан

Одложена и шеста трка во Мото ГП шампионатот

Слободен печат

Во Атлетико Мадрид за 70 проценти намалени платите

Слободен печат

Три децении, проклетството не попушта – кој го проколна Ливерпул?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Џејмс Бонд“ на светскиот фудбал пред неочекуван трансфер!?

Слободен печат

„Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Слободен печат

Ирците на колена во Скопје, денот кога Македонија славеше голема победа! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Слободен печат

Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Слободен печат