Грција: Регистриран 41 нов случај на коронавирус, 26 од нив се туристи

Во изминатите 24 часа во Грција се регистрирани 41 нови случаи на Ковид-19, од кои 11 се по направените тестови на влезните точки во земјата.

Вкупниот број на заразени се зголеми на 3.772 лица, покажуваат податоците од Националната организација за јавно здравје, јави дописничката на МИА од Атина.

Според грчките медиуми, од останатите 30 случаи, половината, односно 15 се исто така кај туристи, но кои по своја иницијатива се тестирале за време на нивниот престој во Грција.

Прочитајте и...  Над 19 милиони заразени во светот, од нив 12,2 милиони веќе оздравеле

Прочитај повеќе

„Ситуацијата се искомплицира“: Контроверзниот Џордан Питерсон се заразил со корона во Србија!

СП.

Шпан: Германскиот здравствен систем може да се справи со бројот на нови случаи од Ковид-19

МИА Агенција

Вработените во Фејсбук ќе работат од дома до јули следната година

Слободен печат

Кипарската полиција го најде и го сослуша Русинот кој е сопственик на бродот кој го пренесе амониум нитратот во Бејрут

Слободен печат

ТОАРИЛУЦ со нова современа хируршка метода без отворање на ‘рбетниот столб

Слободен печат

Градоначалникот Георгиевски донираше крвна плазма

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бугарската полиција ги отстрани шаторите на демонстрантите: Уапсени се 12 лица

Слободен печат

СДСМ до Влада со ултиматум до партиите!

Љубиша Николовски

Без струја утре повеќе делови од Скопје

Слободен печат

Бразил издвојува 356 милиони долари за вакцина против Ковид-19

Слободен печат

Филипче: Апарати за дијагностика на вирусот во 16 болници, кои ќе добијат инфективни одделенија

Слободен печат

Хисени: Договор со Белград за една година или целиот процес ќе пропадне

Слободен печат