7 C
Скопје

Грчкиот министер за цивилна заштита во посета на Скопје

Делегација предводена од грчкиот министер за цивилна заштита Михалис Хрисохоидис денеска ќе престојува во работна посета на Министерството за внатрешни работи.

Како што соопшти МВР, министерот Хрисохоидис ќе биде пречекан од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, со кога ќе има тет-а –тет средба.

-Прашања од медиумите не се предвидени, а снимена изјава од двајцата министри и соопштение ќе биде испратена од прес-службата на Министерството за внатрешни работи, стои во соопштението. 

Прочитајте и...  ЗНМ: Уште една срамна пресуда за новинарите за настаните од „27ми април“

Поврзани вести

Фаучи: Сите вакцини против ковид-19 одобрени во САД се безбедни

Слободен печат

Искра Михајловска: Архитектите се должни да помогнат да се избегнат итарпејовските манипулации при градењето и заштитата на објектите

Александра Бубевска

Индија со рекорден број на новозаразени, Мумбај се подготвува за целосно затворање

Слободен печат

Германски експерт предупредува: Полицискиот час е контрапродуктивен

Слободен печат

Ирската комисија почна истрага против Фејсбук откако беа објавени личните податоци на корисници

Слободен печат

Филипче до медицинските лица: Благодарност до сите заслужни за професионалноста, одговорноста и енергијата

Слободен печат

Остави Коментар