Грчката полиција во конфликт со мигранти кои тргнаа кон македонската граница (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиРегион

Грчката полиција во конфликт со мигранти кои тргнаа кон македонската граница (ВИДЕО)

Мигрантите на сила се обидоа да го пробијат полицискиот кордон, па полицијата беше принудена да одговори во иста мерка.

Грчките медиуми објавија видео од конфликти на грчката полиција и мигранти, сместени во бегалски камп во близина на Солун, кои вчера се упатија кон македонската граница.

Мигрантите на сила се обидоа да го пробијат полицискиот кордон, па полицијата беше принудена да одговори во иста мерка.

Крајна дестинација за мигрантите се земјите од Европа, но тие се обидуваат повторно да ја возобноват балканската рута.

Погледнете како изгледаше дел од вчерашните конфликти:

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close