-3 C
Скопје

„Гранде“ Пандев со нов гол во Серија А! (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец го постигна шестиот гол сезонава во најсилното италијанско фудбалско првенство во дресот на Џенова.

Во денешниот натпревар од 23. коло во најсилното италијанско фудбалско првенство екипата на Џенова пред своите навивачи во дуел против Каљари.

На овој меч на стадионот „Луиџи Ферарис“ не беше стартер Горан Пандев, но во 39. минута влезе во игра и само четири минути подоцна успеа да се запише во листата на стрелците.

Стураро асистираше до македонскиот репрезентативец чија намера најверојатно беше правовремено да додаде во казнетиот простор до тимските колеги. Неговите соиграчи доволно направија да го измамат противничкиот голман Крањо и дозволат таа топка да влезе во мрежата за водство.

После првото полувреме Џенова води со 1:0 против Каљари, со евентуални три бода кои би биле многу важни во борбата за опстанок.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Нов трипл-дабл на Дончиќ, трите ѕвезди на Бруклин ги победи еден играч

За Пандев ова е вкупно шестиот гол сезонава во Серија А, претходно стрелаше против Рома, Сасуоло, Лече, Удинезе и Бреша.

Поврзани вести

ВИДЕО: Ливерпул во огромна криза, Барнли го освои „Енфилд“!

Слободен печат

СП: Данците убедливи, Шпанците славеа во дербито против Германија

Слободен печат

ВИДЕО: Страшна контра, репрезентативец на Конго како „Брзата птица итрица“!

Слободен печат

Руни: Пред шест недели реков дека Јунајтед ја освојува титулата!

Слободен печат

Хрватска е блиску до четвртфиналето на Светското првенство

Слободен печат

Фернандо Љоренте ќе му биде соиграч на Несторовски!?

Слободен печат

Остави Коментар