23 C
Скопје

Гран Канарија немоќна пред фантастичниот Димитријевиќ! (ВИДЕО)

Денеска во рамките од шестото коло во најсилната шпанска кошаркарска лига составот на Хувентуд Бадалона со резултат 68:79 славеше на гостувањето кај Гран Канарија, иако после првото полувреме беше нерешено, 38:38.

Одлични перформанси покажа Ненад Димитријевиќ за скоро 23 и пол минути игра на паркетот во Лас Палмас.

Македонскиот интернационалец беше втор стрелец во својата екипа со 15 поени (пет скокови, две асистенции).

Подобар од него беше само Словенецот А. Омиќ со 16 поени (осум скокови, една асистенција), а кај домаќините се истакна Беиран со 24 поени (девет скокови, две асистенции).

Ова е само втора победа (по ред) за Хувентуд Бадалона и моментно е на 15 позиција со четири бодови.

Во наредното коло на домашен терен ќе игра против Обрадоиро што ќе биде одлична можност за играчите на Дуран да освојат нови бодови.

Поврзани вести

ВИДЕО: Манчестер јунајтед е „крал“ на пресврти во Премиер лигата!

Слободен печат

Струга Трим Лум го испрати Вардар во Втората лига

Слободен печат

Хамилтон на две победи од јубилеј, светскиот шампион ја освои и „Каталуња“

Слободен печат

Ова долго се чекаше, конечно ќе се игра првиот фудбалски меч пред полн стадион

Слободен печат

ВИДЕО: Супер гол на Андонова против Еспањол и го прослави во стилот на Роналдо!

Слободен печат

ВИДЕО: Пандев стартер на „Луиџи Ферарис“, Сасуоло е пред Рома!

Слободен печат

Остави Коментар