„Граѓаните“ го известија Наполи дека се откажаа од Кулибали

Со купувањето на Диаш од Бенфика, Манчестер сити го затвори преодниот рок.

Англискиот вицешампион и официјално се откажа од купување на Калиду Кулибали, „граѓаните“ денеска го известија Наполи дека повеќе не се заинтересирани за трансфер бидејќи веќе ангажираа друг дефанзивец.

Овој потег на Манчестер сити дополнително ќе ја зголеми напнатоста на релација Наполи и Фали Рамадани кој е агент на Кулибали.

Рамадани по завршување на минатата сезона му вети на Наполи дека ќе обезбеди вистинска понуда од Манчестер сити, понуда која ќе ги задоволи и двете страни. Преговорите помеѓу англискиот и италијанскиот тим траеја цело лето, медиумите известуаа дека Наполи бараше помеѓу 70 и 80 милиони евра, додека Манчестер сити беше подготвен да издвои највеќе 60 милиони.
Откако пропаднаа преговорите, поголем дел од медиумите во Италија објавија дека Манчестер сити воопшто не доставил официјална понуда за Кулибали, а како главен виновник го посочија токму Рамадани.

Пеп Гвардиола конечно си најде дефанзивец, Диаш за 55 милиони евра се сели во Сити

Манчестер сити по убедливиот пораз од Лестер во Премиер лигата, експресно реагираше и вчера за 55 милиони евра го договори Рубен Диаш од Бенфика која освен парите го доби и искусниот Николас Отаменди.

Прочитајте и...  Нема спас за Робињо, затворската ќелија е веќе подготвена?

Поврзани вести

Нови случаи на коронавирус во ракометниот клуб Пролет

Слободен печат

Обложувалниците го предвидуваат новиот шампион во Лига Европа!

Слободен печат

Порто оптимист дека може да ги освои бодовите во Скопје!

Слободен печат

Гатузо: Елмас и натаму позитивен на ковид-19!

Слободен печат

Куп: Вардар и Работнички елиминирани, Шкендија во четвртфиналето

Слободен печат

ВИДЕО: Кога мислите дека „бродот тоне“, мотивацискиот говор на Ѓоковиќ!

Слободен печат

Остави Коментар