Граѓани се жалат дека жена повторно малтретира животни во Скопје - Слободен печат

Граѓани се жалат дека жена повторно малтретира животни во Скопје

Група граѓани од Скопје на фејсбук групата „Миленичиња“ повторно се жалат дека жена од ромска националност која според нив, неодамна, малтретирала животни кај НБРМ, го повторува делото. Овој пат, според нив, жртва е јагне, кое таа го шета по улица врзано со врвка околу вратот. Тие апелираат до државните надлежни институции да преземат мерки нејзините постапки да бидат навреме спречени за да не страдаат други животни.

Прочитајте и...  Ордановски: Доколку правосудството сака да испорача правда, тоа ќе го стори

Прочитај повеќе

Ордановски: Доколку правосудството сака да испорача правда, тоа ќе го стори

Слободен печат

Бектеши: ДУИ нема да формира коалиција со ниту еден субјект што ќе се обиде да го негира Преспанскиот договор

Слободен печат

Зеќири: Сега предметите и истрагите се живи, конечно ќе може да се постапува

Слободен печат

ГРИПОТ ЈА ЗЕДЕ И ВТОРАТА ЖРТВА: Почина старец на Инфективна клиника

Слободен печат

Чулев: Воопшто не размислувам за поднесување оставка

Слободен печат

Манчевски: Главен проблем кај медиумите е ширење на лажни вести

Слободен печат

Остави Коментар

Шестнаесет + 3 =

Прочитај повеќе

ЈО отвори истрага за недостиг на патни исправи

Слободен печат

Техничките и дополнителните министри на ВМРО-ДПМНЕ утре ќе ја напуштат Владата?

Слободен печат

Спасовски и Столтенберг во Брисел: Членството во НАТО, резултат на исполнети критериуми и стандарди

Слободен печат

Спасовски: Нашите пријатели во Брисел ги делат со нас очекувањата за официјализирање на членството во НАТО

Слободен печат

Ќе се збогати ли политичката понуда во Македонија?

Слободен печат

Петровска го повика Чулев на ТВ дуел, вели постапката за чизмите ја водел Ѓоко Поповски

Слободен печат