Граѓани се жалат дека жена повторно малтретира животни во Скопје – Слободен печат
Македонија

Граѓани се жалат дека жена повторно малтретира животни во Скопје

Тие апелираат до државните надлежни институции да преземат мерки нејзините постапки да бидат навреме спречени за да не страдаат други животни.

Група граѓани од Скопје на фејсбук групата „Миленичиња“ повторно се жалат дека жена од ромска националност која според нив, неодамна, малтретирала животни кај НБРМ, го повторува делото. Овој пат, според нив, жртва е јагне, кое таа го шета по улица врзано со врвка околу вратот. Тие апелираат до државните надлежни институции да преземат мерки нејзините постапки да бидат навреме спречени за да не страдаат други животни.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close