Градоначалникот на Велес и неговото семејство се негативни на коронавирусот

Градоначалникот на Велес, Аце Коцевски и неговото семејство се негативни на тестот за корона вирус.

-Драги ФБ пријателки и пријатели. Ве известувам дека според резултатите од земените примероци за корона вирусот и јас и членовите на моето семејство се негативни. Ви благодарам за вниманието, грижата и за големата поддршка. Посакувам и резултатите на сите други да бидат негативни.
Вам и на Вашите најмили ви посакувам добро здравје. Ќе помине и ова.Чувајте се, напиша Коцевски.

Тој и неговото семејство беа во изолација, откако неговата сопруга како матичен лекар имала контакт со двајца заболени.

Прочитајте и...  Изнемоштен коњ паднат среде улица, сопствениците го удираат и влечат за да стане! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Уредба за ваучери во вонредна состојба за поддршка на домашниот туризам

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Лажната нормалност на Заев и Спасовски блесна со нови 35 заразени и 5 починати

Слободен печат

Протокол за градинките: Во групите дозволено до 15 деца, дезинфекција на секои 2 часа

Слободен печат

Во Дебар 45-ти ден нема новозаразени со КОВИД-19

Слободен печат

Чулев: Кривична за скопјанец кој на Фејсбук ширел говор на омраза кон Ромите

Слободен печат

Спасовски: Новата вонредна состојба е заради рестартирањето на економијата (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Мајкрософт” ќе замени десетици новинари со вештачка интелигенција

Слободен печат

Владата донесе протоколи за градинките, факултетите, основните и средните училишта

Слободен печат

Мицкоски: Непријатно е во вакви услови да се зборува за избори

Слободен печат

Од новите 35 случаи со Ковид – 19, 22 се од Чаир, Бутел, Аеродром и Шуто Оризари

Слободен печат

Борел: ЕУ е за задржување на постојните граници на Србија и Косово

Слободен печат

Во Штип се врши масовно тестирање на текстилните работници

Слободен печат