Градоначалничката на Атланта е позитивна на коронавирус (ВИДЕО)

Градоначалничката на Атланта, Кеиша Ленс Ботомс е позитивна на коронавирус и е во самоизолација.

„Немав никакви симптоми, но сум позитивна на коронавирусот, напиша Кеиша на својот профил на Твитер, наведувајќи дека е тестирана двапати овој месец.

Градоначалничката на Атланта е во самоизолација во нејзиниот дом и ќе биде таму во наредните две недели, пренесе Си Ен Ен.

САД се први во светот во однос на бројот на заразени и бројот на починати од коронавирус. Заразени се повеќе од три милиони, а повеќе од 130.000 Американци починале досега од оваа болест.

Прочитајте и...  Потпишан меморандум за соработка меѓу ДЗР и ИОРРМ

Прочитај повеќе

Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци

Слободен печат

Делови од општините Карпош, Сарај и Гази Баба утре без струја

Слободен печат

Над 300.000 заразени со коронавирус во Шпанија

Слободен печат

Пожар во струјомер поради гром во тетовско Сиричино

Слободен печат

Комбинирана настава спас за учениците од септември?

Михаило Донев

Врие во ДУИ: Стравот од одење во опозиција е голем

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Борисов: Подготвен сум да заминам во секое време

Слободен печат

МНР: До моментов нема информации за засегнати граѓани на РС Македонија во Либан

Слободен печат

АЕК: Постапка за 5Г до крај на годината преку аукција, поединечни одобренија за сите опсези

Слободен печат

Грција испраќа спасувачки тим во Бејрут

Слободен печат

Кина со остар протест до САД заради најавената посета на американски министер на Тајван

Слободен печат

Нападнат Беким Асани: Планирам да купам пиштол, не може кој како ќе стигне да ме тепа!

Мирослава Бурнс