17 C
Скопје

Градежни работи во Општина Кисела Вода: Се поставува атмосферска канализација во урбаната заедница „Цветан Димов”

Во урбаната заедница „Цветан Димов” се поставува атмосферска канализација и тоа на улиците „Вера Јоциќ”, „Тодор Паница”, „Тодора Паница 1″, „Вера Јоциќ 1″, „Вера Јоциќ 2″, „Георги Димитров”, „Новопроектирана 1″, „Михаил и Ефтихиј”, „Новопроектирана 2″, „Георги Димитров 1″, „Дичо Петров”,„ Дичо Петров 1″ и на „Тоне Томшиќ”.

Како што информираат од општина Кисела Вода, градежните работи за поставување на атмосферска канализација се со вкупна должина од 2.712 метри.

Поставувањето на атмосферска канализација се реализира преку Проектот за подобрување на општинските услуги МСИП, кој го спроведува Министерството за финансии, со поддршка од Светска банка.

Прочитајте и...  Заев: Појавувањето на Мијалков не треба да биде олеснителна околност за Обвинителството и за Судот

Поврзани вести

Судија ја блокираше забраната на Бајден за депортација на мигранти на неодредено време

Слободен печат

ВИДЕО: Судири меѓу клановите во затворите во Евкадор: Најмалку 75 затвореници се убиени

Слободен печат

Мијалков се обезбедува во куќен притвор со полициско присуство, СВР Скопје немало технички можности за аудио и видео надзор

Слободен печат

Ѓукановиќ отповика бројни амбасадори вклучувајќи го и амбасадорот во Белград Тарзан Милошевиќ

Слободен печат

Обвинителствата кубурат со кадар: Предметите пропаѓаат во „кадровската дупка“

Лука Андреев

Советот на министри на БиХ ја усвои реформска програма за НАТО

Слободен печат

Остави Коментар