7 C
Скопје

Град Скопје ве кани на плоштад за дочек на Нова Година со Дино Мерлин

Градот Скопје заедно со Дино Мерлин за сите посетители на новогодишната ноќ ќе понуди спектакуларно и уникатно шоу вредно за паметење.

Балканската музичка ѕвезда Дино Мерлин утревечер ќе ги забавува жителите на Скопје, но и сите гости од земјата и од регионот кои Новата 2020 година ќе ја дочекаат на плоштадот „Македонија“.

Градот Скопје заедно со Дино Мерлин за сите посетители на новогодишната ноќ ќе понуди спектакуларно и уникатно шоу вредно за паметење.

Градот Скопје Ве поканува на големиот пречек на Новата година во срцето на Скопје. Забавата, утревечер ќе ја отворат музичките групи „Gypsy Groove“ и „Суперхикс“ почнувајќи од 20:30 часот, а одбројувањето до Новата година ќе го направиме со спектакуларното музичко шоу на регионалната ѕвезда, Дино Мерлин. 

Прочитајте и...  Средба на Заев со амбасадорката Галовеј: НАТО членството нека биде охрабрување за британските инвеститори да инвестираат во С. Македонија

Поврзани вести

Поранешниот претседател на САД може да здивне: Врховниот суд отфрли две тужби против Трамп

Слободен печат

Трајановски: На Шилегов му оставив полна каса пари и готова документација за проекти со кои сега се фали

Слободен печат

Гутереш: Светот се соочува со најтешката економска криза во последните сто години

Слободен печат

Ѓукановиќ: Указот за прогласување на закони го потпишав, дилемите останаа

Слободен печат

Вакцината Модерна делува против нов вид на коронавирус

И.И.

Од Ковид-19 заразени над 100 милиони луѓе во светот

Слободен печат

Остави Коментар