Град Скопје бара нови помлади соработници за присилна наплата и заверка на документи

Конкретно, Градот бара нови помлади соработници за присилна наплата и заверка на документи, за млади и за средно образование, за евиденција на податоци од областа на образованието и животната средина, за превод на албански јазик, за внатрешна ревизија…

Град Скопје вработува дваесетина нови луѓе, според огласот објавен од страна на Агенцијата за администрација, Градот бара 21 извршител за 20 работни позиции. Заинтересираните кандидат ќе може да пријавуваат до крајот на месецов.

Конкретно, Градот бара нови помлади соработници за присилна наплата и заверка на документи, за млади и за средно образование, за евиденција на податоци од областа на образованието и животната средина, за превод на албански јазик, за внатрешна ревизија…

Понатаму, локалната самомоуправа бара соработници и виши соработници за култура, за европски интеграции, за водење на бази на податоци за невладини организации, за координација на активностите на градоначалникот, за поддршка на комисиите на советот на Град Скопје…

Исто така, се бараат и раководители на одделението за занаетчиство, угостителство и трговија, на одделението за стратешко управување со животната средина, како и на одделението за меѓународна соработка.

Прочитајте и...  Заев: Со објавување на „бомбите“ ВМРО-ДПМНЕ си направи удар сама врз себе

Прочитај повеќе

Глобално се развиваат повеќе од 20 вакцини против коронавирусот

Слободен печат

Сириската армија обвинува: Турската војска директно учествува во акциите на терористичките групи

Слободен печат

Мицковски до Заев: Вие сте опседнат со Никола Груевски

Слободен печат

Пет тони канабис со потелко од Мароко запленети во регионот на Париз

МИА Агенција

Шилегов на Фејсбук: Дел од новите автобуси на ЈСП пристигнуваат во првата половина на март

Слободен печат

Коронавирусот пристигна и во Мексико

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Грчки власти: Границите на земјата се отпорни и безбедни

Слободен печат

Во Италија регистрирана 21 жртва од коронавирусот, 821 лица се заразени

Слободен печат

Укината забраната за камиони на патот Маврово – Дебар и на Стража

Марина Дамческа

МНТ и Театар Комедија ги одложија претставите до 6 март

Бела куќа: Медиумите со пишувањата за коронавирусот сакаат да му наштетат на Трамп

Слободен печат

СЗО ја зголеми проценката за заканата од коронавирусот на највисоко ниво

Слободен печат