18.5 C
Скопје

Грабеж во Флорида, украдени 30 вакцини против коронавирус

Полицијата во Флорида го истражува случајот на грабеж на автомобил кој пренесувал вакцини против коронавирус вредни 10.000 долари.

Полицијата во градот Плент Сити бара човек осомничен дека украл 30 шишенца од автомобилот паркиран во близина на центарот за вакцинација, пренесува АП.

Возачот на компанијата која доставува вакцини против коронавирусот излегол од автомобилот за да се распраша за патот на кој треба да оди, па го оставил автомобилот со запален мотор и отклучен.

Возачот (21) не бил осомничен за грабежот, изјавиле од полицијата.

Според извештајот на полицијата, од автомобилот исчезнале 30 шишенца вакцини, фрижидер и средство кое служи за ладење, но се уште не е разјаснето дали автомобилот бил ограбен заради тоа што пренесувал вакцини.

Извор: Блиц.рс

Поврзани вести

Над 60 отсто од новите случаи на Ковид-19 во Лисабон се од индискиот сој

Слободен печат

ВИДЕО | И покрај забраната, на Стоунхенџ се собраа стотици ентузијасти

Слободен печат

Царовска: Истражни органи треба да утврдат како се правеле набавките на учебници

Слободен печат

Израелската војска успешно тестирала противавионски ласер

Слободен печат

ГАЛЕРИЈА: Радовиш го зафати силно невреме, откорнати се неколку дрвја

Слободен печат

Невреме во Струмица: Oткорнати дрвја и урнат електричен столб

Слободен печат

Остави Коментар