ГОВОРОТ НА ИВАНОВ ПРЕКИНАТ: Гала вечерта со бившиот македонски претседател во Мелбурн била евакуирана по вклучување на противпожарниот аларм (ВИДЕО)

Бившиот македонски претседател Ѓорѓе Иванов, кој со семејството е на посета на македонските иселеници во Австралија, присуствуваше на гала вечер на покана од „The Macedonian Community Welfare Association“(MCWA).

Меѓутоа при неговиот говор, се вклучил противпожарниот аларм, при што салата каде што се одржувала гала вечерта биле евакуирана.

Собраните средства од купените влезници за гала вечерта со Иванови ќе бидат донирани во хуманитарни цели.

Прочитајте и...  Обвинувањата на НСП за висината на сумата за ремените е неточна информација, тврди Чулев

Прочитај повеќе

Граѓаните задоволни од укинувањето на полицискиот час, угостителските објекти почнаа со работа (ФОТО+ВИДЕО)

Михаило Донев

ЗНМ најостро ги осудува заканите кон новинарската екипа на ТВ Клан

Слободен печат

Пандемијата остави без работа над 40 милиони Американци

Слободен печат

Спасовски: Со Филтер станицата во Карбинци се става крај на снабдување на населението со вода за пиење преку локални бунари

Слободен печат

Италија: Разбиена мафијашка мрежа, со измами пренасочувале пари од еврофондови

Слободен печат

ЕК: Разумно е да се размислува за избори, не може вечно да има техничка влада

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дескоска: Ако не се продолжи вонредната состојба, изборите се на 21 јуни, тоа го предвидува и Уставот и уредбата

Слободен печат

Трамп со декрет ќе ја ограничи заштитата од одговорност на социјалните мрежи

Слободен печат

Американски воени авиони утре ќе летаат долж реката Вардар за да го поздрават нашето членство во НАТО

Слободен печат

Истражување на EY: Франција водечка европска дестинација за нови странски инвестиции

Слободен печат

Тачи како доказ за бизнисот со дрога на „Курти и неговата група” го даде ова ВИДЕО

МИА Агенција

Шекеринска: Армијата беспрекорно ги извршува задачите во справувањето со пандемијата, затоа е НАТО Армија

Слободен печат