Готово за 5 минути: Чоколадни коцки со ореви – Слободен печат
ЕспресоХрана

Готово за 5 минути: Чоколадни коцки со ореви

СОСТОЈКИ:
250 гр шеќер
18 лажици вода
210 гр маргарин
150 гр мелени ореви
100 гр крупно сецкани ореви
250 гр мелени бисквити
100 гр чоколадо

ПОДГОТОВКА:
Шеќерот и водата ставете ги да провријат. Тргнете ги од ринглата и додајте го маргаринот убаво да се истопи. Ставете ги мелените ореви, потоа бисквитите и на крајот исечканите ореви и стопеното чоколадо. Сè добро помешајте да се соедини во компактна маса.
Ставете во калап и оставете во фрижидер да се стврдне.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close