9.2 C
Скопје

Гостиварец на бензиска пумпа плаќал со фалсификувани пари

Дваесетгодишнк од гостиварско Неготино синоќа бил приведен поради сомнение за фалсификувани пари.

Тој вчера околу 20.40 часот на бензинска пумпа на излезот од Гостивар при наплата употребил фалсификувана банкнота од 100 евра, а случајот во 21.55 часот во СВР Тетово го пријавил С.Р.(46) од Гостивар, велат од МВР.

Се работи на документирање на случајот, по што ќе следува соодветен поднесок.

Прочитајте и...  Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, има и повредени

Поврзани вести

Пронајден мртов маж во Пчиња

Слободен печат

Кривична пријава за дебранец кој узурпирал државно земјиште

Слободен печат

Во Скопје 226 санкционирани возачи, 11 за брзо возење, 19 без возачка

Слободен печат

Акциска контрола на полицијата во Кавадарци и Неготино, изречени 93 мерки

Слободен печат

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, има и повредени

Слободен печат

Прилеп: МВР приведе лице кое се барало со потерница и го спроведе на издржување затворска казна во Битола

Слободен печат

Остави Коментар