Гостиварци фатени со хероин

Двајца гостиварци се уапсени синоќа, откако полициски службеници во нив пронашле хероин, информира МВР.

-На 30.10.2020 во 15.15 часот во Гостивар полициски службеници од Полициската станица Гостивар ги лишиле од слобода Ќ.С.(51) од Гостивар и Ш.Ф.(28) од село Чегране, гостиварско, бидејќи кај нив била пронајдена дрога – хероин- навадуваат од МВР.

По целосно документирање на случајот МВР против нив ќе поднесе соодветен поднесок.

Прочитајте и...  Казнети 15 лица кои возеле без возачка дозвола во Скопје

Поврзани вести

Претреси и апсења во Кондово

Слободен печат

Приведен скопјанец кој од семејна куќа украл пари и злато

Слободен печат

Скопјанка почина откако во неа удри автомобил

Слободен печат

Тетовци фатени со кокаин

Слободен печат

Две лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Слободен печат

Во викендичка запленета марихуана и пиштол

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanianBulgarian