7.9 C
Скопје

Гости нападнале келнер на роденденска забава во игротека во Куманово, бидејќи предупредил за непочитување на протоколи

Келнер бил физички нападнат од гости на роденденска забава во игротека во Куманово, бидејќи предупредил за непочитување на протоколи за работа на угостителски објекти, соопштија денеска од СВР Куманово.

Настанот се случил вчера во игротека во кумановската населба „Гоце Делчев”.

– Во 16: 30 часот во СВР Куманово, Б.З.(26) од Куманово пријавил дека на 10.01.2021 во игротека во населбата „Гоце Делчев”, каде што работи како келнер, додека се одржувала роденденска забава бил физички нападнат од М.Н. – организатор на роденденот и уште две лица гости на прославата. Според пријавувачот, причина за нападот е затоа што ги предупредил поради непочитување на протоколите за работа на угостителските објекти, соопшти СВР Куманово.

Кумановската полиција презема мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Уште 420 санкции за неносење маска

Поврзани вести

Истрага во Министерството за правда околу обиди за поништување на резултатите од претседателските избори во САД

Слободен печат

„Ја разбираме карикатурата, но Петричиќ не го разбира силувањето“: Карикатуристот ја шокираше јавноста

Слободен печат

Втор ден немири во Холандија по воведувањето на „полициски час“: Инциденти во Ротердам и во близина на Мастрихт

Слободен печат

Филипче за набавка на ковид вакцини: Преговараме со кинески „Синовак“ и „Синофарм“, чекаме дози и од Ковакс механизмот и од „Фајзер“

Слободен печат

Шкотска ќе одржи нов референдум во мај

Срѓан Ивановиќ

Бајден повторно ги воведе ограничувањата за патување

Слободен печат

Остави Коментар