Горица го торпедира Вардар – Слободен печат
СпортФудбал

Горица го торпедира Вардар

Екипата на Вардар доживеа убедлив пораз од 0:3 на пријателскиот натпревар во Словенија.

Фудбалерите на Вардар се поразени со високи 3:0 од екипата на Горица на подготовките во Словенија.

Победникот беше познат уште во првиот дел во кој словенечкиот тим постигна два гола, првиот беше дело на Ндаје во 5. минута, додека во 10. минута Ловриќ зголеми на 2:0.

Во вториот дел, Вардар одигра нешто подобро, но повторно покажа дека одбраната засега е ранлива, а нападот неубедлив. Во 60. минута преку Бабец противникот го постави конечниот резултат.  Вардарци имаа свои шанси но обидите на Ибиши, Мицевски и Брдаровски останаа неискористени.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.