Горица го торпедира Вардар - Слободен печат

Горица го торпедира Вардар

Фудбалерите на Вардар се поразени со високи 3:0 од екипата на Горица на подготовките во Словенија.

Победникот беше познат уште во првиот дел во кој словенечкиот тим постигна два гола, првиот беше дело на Ндаје во 5. минута, додека во 10. минута Ловриќ зголеми на 2:0.

Во вториот дел, Вардар одигра нешто подобро, но повторно покажа дека одбраната засега е ранлива, а нападот неубедлив. Во 60. минута преку Бабец противникот го постави конечниот резултат.  Вардарци имаа свои шанси но обидите на Ибиши, Мицевски и Брдаровски останаа неискористени.

Прочитај повеќе

Златен медал за Божиноска на карате турнирот во Самобор

Слободен печат

Елмас сè почесто на клупата, Наполи „тоне“, солзи на „Сан Паоло“ (ВИДЕО)

Слободен печат

ЕП: Карачиќ ја одведе Хрватска, но и Шпанија во полуфиналето! (ВИДЕО)

Слободен печат

Прва лига: Работнички подобар од Куманово, Кожув рутински

Слободен печат

„Пет од пет“: Шпанците ги решија и Австријците! (ВИДЕО)

Слободен печат

Агуеро тресе мрежи, два гола не се доволни за шампионска трка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

five × three =

Прочитај повеќе

Каземиро за триумф на Реал, „магична“ асистенција на Јовиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд имаше „деби од соништата“ во Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е во страшна форма, хет-трик на Имобиле! (ВИДЕО)

Слободен печат

Допинг експерт се сомнева во Рафаел Надал!?

Слободен печат

Спортинг го прецени Фернандеш, 80 милиони се премногу за Јунајтед!

Слободен печат

Бејтулаи: Може многу да се научи од Пандев, целта е пласман на ЕП 2020!

Слободен печат