Гори стан во Куманово, десет пожарникари го гаснат пожарот

Пожар избувна во еден стан во зграда лоцирана на булеварот „Трета Македонска Ударна Бригада”  во Куманово.
Од територијалната противпожарната единица од Куманово информираат дека пожарот кај нив бил пријавен во 15:55 часот.
Командирот на ТППЕ Куманово, Дејан Илиевски информираше дека на терен се две противпожарни единици со десет пожарникари кои во моментов го гасат пожарот.
Од Итна помош во Куманово потврдија дека нивна екипа, исто така е на местото на настанот.
Прочитајте и...  Најмалку 107 лица заразени со коронавирус на миса во Франкфурт

Прочитај повеќе

Кој е посилен од државата?

Чулев: СВР Струмица ги истражува донациите и дали лицата кои ги делеле ги почитувале мерките за Ковид-19

Слободен печат

Кумановци горди на двајцата доктори сограѓани беа дел од тимовите за трансплантација на срце и бубрези

Слободен печат

Протести во Минск против кандидатурата на Лукашенко за шести мандат

Слободен печат

Во Грција основните училишта и градинките се отвораат од 1 јуни

Слободен печат

Манчевски: Ако нема избори на 21 јуни, тогаш мора да се продолжи вонредната состојба

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Се слави во Чаир: Оро за време на полициски час? (ВИДЕО)

Слободен печат

Скоро пет и пол милиони лица заразени со Ковид-19

Слободен печат

Земјотрес го погоди Иран, најмалку 6 лица повредени

Слободен печат

Јовески: Поради новонастаната состојба одредени дејствија се одлагаат или не се преземаат

Слободен печат

Најмалку 107 лица заразени со коронавирус на миса во Франкфурт

Слободен печат

Драма во Сараево: Мечка се бори за својот живот, едно младенче е фатено, другото се уште се бара (ВИДЕО)

Слободен печат