Гори хемискa фабрика во Шпанија, неколку лица хоспитализирани – Слободен печат
ВестиПланета

Гори хемискa фабрика во Шпанија, неколку лица хоспитализирани

Според последните информации, итните служби соопштиле дека набргу пожарот бил ставен под контрола.

Гори хемиско одделение во фабрика во шпанскиот град Сан Роке. Големиот пожар избувнал во попладневните часови, а над фабриката се издигнал голем, густ облак од чад.

Според последните информации, итните служби соопштиле дека набргу пожарот бил ставен под контрола.

Луѓето кои во моментов биле на работа биле евакуирани, а неколку лица биле пренесени во болница.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close