Гордоста пред сè: На овие хороскопски знаци најтешко им е да кажат „извини“

ТИЕ сметаат дека извинувањата ги прават да изгледаат слаби и дека со тоа се понижуваат.
Луѓето родени во овие хороскопски знаци сметаат дека секогаш се во право и во ретки ситуации кога ќе признаат дека погрешиле или повредиле некого, најмногу им е страв од тоа што треба да се извинат.
Овие три хороскопски знаци најтешко кажуваат „извини“.

БИК
Биковите се сметаат за најтврдоглави, па затоа не е чудно што се на врвот на оваа листа. Самото признавање на фактот дека не е во право, на Бикот тешко му паѓа, а кога ќе дојде време да се извини, го облева ладна пот. Биковите себеси се гледаат како водачи и многу моќни личности, затоа сметаат дека со самото признавање на грешката се намалува нивниот авторитет.

Прочитајте и...  СВЕТ БЕЗ ЛУЃЕ: Што ќе се случува на Земјата кога човештвото ќе исчезне? (ВИДЕО)

ВОДОЛИЈА
За Водолиите извинувањето исто така означува слабост, затоа што сметаат дека во тоа секогаш се вклучени емоциите. Затоа, Водолиите во тие моменти наоѓаат различни начини да го избегнат извинувањето и работите да ги решат на ладен и безличен начин.

СКОРПИЈА
Скорпиите сметаат дека извинувањето ја открива нивната ранливост, која со сите сили пробуваат да ја скријат. Кога некој ќе им укаже на тоа дека не се во право, Скорпиите тоа ќе го сфатат лично и најверојатно ќе се налутат и ќе сметаат дека таа личност крои заговор против нив, иако во секој случај тоа не е вистина.

Прочитај повеќе

Па, не ти требаат хеланки, гледаме се! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

НБА ѕвездата слуша српска музика: Погледнете за која песна станува збор! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

СВЕТ БЕЗ ЛУЃЕ: Што ќе се случува на Земјата кога човештвото ќе исчезне? (ВИДЕО)

Слободен печат.

Нема сепаре и скапо шампанско: Анастасија Ражнатовиќ го прослави роденденот скромно во домашна атмосфера! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Георгина на Кристијано влезе во базен и заборави да го облече долниот дел од бикинито? (ФОТО)

Васко Спасоски

Старлетата малку претера: За вакви бикини треба храброст и некако не е за помлади од 18 години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Детето кое најмногу ве лути, личи на вас! Изненадени?

Васко Спасоски

Зошто треба да каснете овошје пред да одите во супермаркет?

Слободен печат

Цеца Ражнатовиќ и Јована Јоксимовиќ се изнаиграа на прославата по повод Бајрам (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Фасцинантна глетка: Наместо туристите, во цветањето на црешните уживаат елени (ВИДЕО)

Слободен печат

Им светат очите од љубов: Игор Џамбазов и Илина повеќе не се кријат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пијан печен компир (РЕЦЕПТ)

Слободен печат