Гордон Ремзи открива трикови: Шест грешки поради кои оризот ви излегува леплив

Оризот е одличен како прилог или дел од главното јадење, но многумина несвесно прават одредени грешки при неговото приготвување.

Познатиот британски готвач Гордон Ремзи ги открил своите кулинарски трикови.

Не го миете оризот пред готвење

Пред готвење, ставете го оризот во сито и добро измијте го под млаз вода. На тој начин ќе ги тргнете прашината и скробот од оризот.

– Секогаш оризот измијте го со ладна вода, бидејќи на тој начин ќе биде убав и мек кога ќе го приготвувате – вели Ремзи.

Тој, исто така, советува да додавате други зачини, за подоцна да имате убава арома. За да може обичниот ориз да стане рај за непцето, треба да се доработи. На пример, земете три парчиња кардамон и прободете ги да излезе вкусот. Овој зачин ќе го направи оризот навистина убав и миризлив.

Прочитајте и...  Богдана ќе ја породи истиот доктор кој ја породил и Цеца!

Не додавате зачин

Ако оризот не е вкусен, веројатно не сте го зачиниле соодветно или воопшто не сте додале зачин.
Гордон Ремзи задолжително откако ќе го стави оризот во лонец, додава сол и црн пипер.

Додавате зачин по готвењето

Додавањето зачин во оризот по готвењето може да ја промени неговата текстура. Затоа, познатиот готвач советува оризот да го зачините во текот на готвењето.

Полесно е да го зачините пред да се готви оризот, затоа што ако го правите спротивното, ќе се распадне, вели Ремзи.

Користите погрешен сооднос на ориз и вода

Правилниот сооднос на вода и ориз за време на готвењето доведува до тоа на крајот од готвењето да нема вишок течност. Тогаш оризот е совршено зготвен.

Прочитајте и...  Северина коментираше на објава на Игор, која подоцна ја избриша: Пејачката ги обвинува Кеба и Оља! (ФОТО)

Ремзи препорачува да се измери „еден дел ориз на 1,5 делови вода“. На пример, тој на 400 грама ориз става 600 мл вода.

Готвите на погрешна температура

Најдобро е да го динстате оризот, а Ремзи советува тоа да го почнете со ладна вода, никако со врела. Потоа, откако ќе зоврие, оставете да се динста 8 до 10 минути. Во овој потег е клучот на приготвувањето на совршен ориз. Не ставајте капак.

Не мешате пред послужување

Пред да го послужите оризот, лесно промешајте го со вилушка. Така ќе биде помек.

ориз

 

Прочитај повеќе

„Таа мисли дека е една од браќата“ – Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит го менува полот?

Слободен печат

Ова е Георгина од Скопје, по фотографиите потсетува на светски познатата Емили Ратајковски! (ФОТО)

Васко Спасоски

Британците во шок – Од денес им се забранети интимните односи, освен во овие услови

Слободен печат

Познатата водителка во емисија во живо имаше мал „инцидент“ со облеката! (ФОТО)

Васко Спасоски

Генијален трик за лупење јајца: Хит на TikTok кој го погледнаа 100.000 луѓе (ВИДЕО)

Слободен печат

На улиците во Лос Анџелес: Лејди Гага прошета во градник со новото момче (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Проговори поранешната девојка на принцот Хари – По шест години откри долго криена тајна – „Не сакав да бидам под ничија контрола“

Слободен печат

Се породи пред 4 месеци со третото дете: Познатата манекенка изгледа совршено! (ФОТО)

Васко Спасоски

Баба на улица фати огромна кобра, нејзината реакција стана хит на интернет (ВИДЕО)

Слободен печат

Братот на Новак Ѓоковиќ ја „ќари“ една од најатрактивните српски пејачки (ФОТО)

Васко Спасоски

Естетските хирурзи едногласно тврдат: Старите фотографии на Меган Маркл откриваат што променила таа на своето лице! (ФОТО)

Слободен печат

Пингвини од зоолошка прошетаа во празен музеј, но никој не очекуваше дека ќе реагирааат вака (ФОТО+ВИДЕО)