16.8 C
Скопје

ЃОРЧЕВ: ЗАВРШУВА ТЕШКА ГОДИНА, СЛЕДУВА ГОДИНА НА ПРОМЕНИ

– Кога некој во ова време ќе каже дека Македонија блеска, дека е сјајна ѕвезда, заслужува и еден „скопски“ одговор од типот „на какви печурки си“ и „нека смали на доживљај“, изјави за утрински Брифинг пратеникот Влатко Ѓорчев, околу обвинувањата за недолична комуникација преку собраниската говорница.

Погледнете го целото видео ТУКА.

Поврзани вести

Академик Таки Фити: Треба да се скратат непродутктивните владини потрошувачки – коли, мебел и патувања

Слободен печат

Андоновиќ: Коронавирусот гo потисна медиумскиот интерес за сите меѓународни теми меѓу кои и за мигрантската криза

Слободен печат

Разговор со министерот Венко Филипче за состојбата со коронавирусот во Македонија (ВИДЕО)

Слободен печат

Извештајот на ЕК во „Седма Сила“: Сите „за“, Мицкоски против

Слободен печат

Андоновиќ: Турција и Русија признаа дека во Сирија имаат директен судир кој го водат преку посредници

Слободен печат

Андоновиќ: Американскиот притисок резултираше со враќање на Белград и Приштина на преговарачка маса

Слободен печат

Остави Коментар