ГОРАТ стари гаражи во скопската населба Козле (ВИДЕО) – Слободен печат
Хроника

ГОРАТ стари гаражи во скопската населба Козле (ВИДЕО)

Пожарот е е пријавен околу 21:30 часот.

Во тек е интервенција на скопската Противпожарна бригада во населбата Козле каде вечерва избувна пожар во стари гаражи на улицата „Миле Поп Јорданов”.

Според информацииите од Противпожарната бригада на Град Скопје, на терен се испратени пет пожарникари со две противпожарни возила.

Пожарот е е пријавен околу 21:30 часот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close