Горан Пандев и Илиев тренираа со Академија Пандев (ФОТО)

Иако и двајцата се на заслужен одмор, Пандев и Илиев одлучија да го искористат слободното време да тренираат со екипата на Академија Пандев.

Пандев секако како сопственик на клубот е тука со фудбалерите да ги мотивира пред следните предизвици годинава.

На овој начин и двајцата ја одржуваат кондицијата за сезоната која им претстои. Како што и објавивме Пандев се очекува уште една година да остане во Џенова.

Од друга страна, голманот Илиев е пред разделба со Арсенал и не е познато каде би можел летово да ја продолжи својата кариера.

Во меѓувреме „пандевци“ тренираат месецов пред својот дебитантски настап во квалификациите за Лига Европа.

Во вторник во Нион ќе го дознаат својот ривал во првото квалификациско коло на ЛЕ.

Прочитајте и...  Изграден нов воспитно поправен дом во Тетово (ФОТО)

Прочитај повеќе

Изграден нов воспитно поправен дом во Тетово (ФОТО)

Слободен печат

Полицискиот час го зголеми процентот на пријавени случаи на семејно насилство

Слободен печат

Републицанците најавија тужба против Пелоси за новиот начин на гласање

Слободен печат

Биркс: Во Вашингтон се уште има најголема стапка на позитивни на Ковид-19

Слободен печат

Николоски: Врвот на партија е следен физички и телефонски од страна на параполициски структури

Слободен печат

Дополнителни хуманитарни средства од ЕУ за борбата против коронавирусот

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Оштетување на мозокот, белите дробови и тешки срцеви заболувања како последица: Коронавирусот може да е само почетокот

Слободен печат

Кнсетот ја одобри новата израелска Влада на единство

Слободен печат

Стил на неделата: д-р Дита Старова Ќерими, директорка на  НУ Национална галерија на Македонија

Ј.К.Д

Вежбаме со Елена Мирческа: Вежби за абдоминалната регија – Планк

Ј.К.Д

Хавзиу: Две повреди на работно место со тешки телесни повреди

Слободен печат

Милошев: Мерките за справување со коронавирусот дадоа позитивни резултати

Слободен печат