ГОЛОТИЈА, СЕКС И ДРОГА на плажа во Албанија (ВИДЕО)

Голи на пливање или на пешачење на плажа. Ова се случува на плажата Вила Баштова во вливот на Шкумбин, Албанија, каде екипата на албанската телевизија ABC News се соочи и со потешкотии за време на реализирањето на веста.

Ниту ги интересираше, ниту пак се грижеа. Туку имале групен секс. Голем број на кампинг возила застанале на ова место веќе две недели. Во оваа зона смрди на хашиш, но и на други дроги.
Трагите се видливи насекаде. Шприцови и цевка останале се уште над импровизиран оџак за подготовка на наркотици.

Новинарската екипа на ABC News се обидела да разговара со некој од младите луѓе кои одмораа на ова плажа, но беа одбиени. А најхрабрите, им се заканиле на снимателот и на новинарот веднаш штом ја виделе камерата. Сепак, територијата се чинеше дека е расчистена. Туристите ги собрале отпадоците и ги ставиле во пластични кеси.

Прочитајте и...  Словенија апелира до граѓаните да бидат внимателни кога патуваат во Италија поради коронавирусот

На ова место каде што пристигнале овие туристи на секс, дрога и музика, нема локални жители. Во Вила Баштова плажата е напуштена од локалното население, известува ABC News.

ABC News објави и видео кое можете да го погледнете ТУКА.

Прочитај повеќе

Колку реално партиите можат да добијат двотретинско мнозинство?

СЗО ВО БОРБА ПРОТИВ ДЕЗИНФОРМАЦИИ ЗА КОРОНАВИРУСОТ: Лажните вести се шират побрзо и поедноставно од вирусите, и се исто толку опасни

Слободен печат

Сомнителен случај на коронавирус во Косово

Слободен печат

Мицкоски повика на протестен марш од Обвинителството до Врховниот суд

Слободен печат

И покрај коронавирусот, за 8 Март ќе има македонски туристи во Италија

Војислав Мојсовски

Филипче апелира да не се патува во Италија доколку нема потреба

Слободен печат

Остави Коментар

Осумнаесет − девет =

Прочитај повеќе

Ременски за „Слободен печат“: Со Боки 13 се запознав кога ненамерно ја спасив мајка му од отказ (ВИДЕО)

Покрената тужба против „Гугл“ за шпионажа

Слободен печат

За 5 години се затвориле 143 текстилни компании

Весна Дамчевска

Увид во Избирачкиот список почнува в среда

Слободен печат

Чулев: МВР истражува дали раководни структури во полицијата имале блиски релации со криминални групи

Слободен печат

За две години преку грантови отворени 2,5 илјади микробизниси, над 90 отсто од нив се се уште активни

МИА