Голот на Манасков најдобар во ЛШ (ВИДЕО)

Атрактивниот гол на Дејан Манасков е прогласен за гол на колото во ракометната Лига на шампионите.  Манасков во реванш дуелот од ЛШ помеѓу неговиот Веспрем и Спортинг Лисабон, постигна атрактивен гол со шут од зад грб. на листата на најдобри пет голови се најде место и за крилото на Вардар, Данил Шишкарев чиј гол е прогласен за четврти најдобар гол во ЛШ.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Маленко: Од денес „П“ од политика нема да има во МОК – верувам во новиот претседател

Поврзани вести

Гигс: На првата средба со тренерот добив тупаница во стомак

Слободен печат

Изненадување, Реал Мадрид сака да го „ограби“ европскиот шампион

Слободен печат

Барди: Јас сум Албанец, но со гордост играм за Македонија

Слободен печат

Фановите тераат сеир со Мората по поништените три гола (ФОТО)

Слободен печат

Урнебесен одговор на италијански лекар на коментарот на Роналдо за коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат

Почина една од најголемите легенди на Динамо Загреб, Славен Замбата

Слободен печат

Остави Коментар