Голферката Пејџ Спиранак прогласена за „најсекси жена на светот“

Фото: Инстаграм

Една од најубавите спортистки во светот, голферката, интернет-ѕвездата и инфлуенсерката Пејџ Спиранак (29) привлекува воздишки со своите објави на социјалните мрежи, а магазинот „Максим“ ја прогласи за најсекси жена на светот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige Spiranac (@_paige.renee)


Популарната Американка, не била успешна во својата спортска кариера, но и покрај тоа е една од најпопуларните спортистки во светот, а ја носи и титулата најубава.

Последен пат се натпреваруваше пред повеќе од шест години, во 2016 година, по што не се врати на теренот, а фокусот го префрли на работата како инфлуенсерка на Инстаграм. А, сега пристигна и официјалната потврда за нејзината убавина. Имено, магазинот „Максим“ ја прогласи за најсексапилна жена на светот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige Spiranac (@_paige.renee)


„Прогласена сум за најсексапилна жена на светот, сè уште не ми се верува. Ви благодарам за оваа чест“, напишала раскошната Пејџ.

Спиринак има 3,5 милиони следбеници на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige Spiranac (@_paige.renee)

Видео на денот