ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ВО САРАЕВО: Авионите пренасочени кон Белград и Загреб – Слободен печат
ВестиРегион

ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ВО САРАЕВО: Авионите пренасочени кон Белград и Загреб

Два авиони не успеаја да слетаат и беа пренасочени кон аеродромите во Белград и Загреб.

Големото невреме во Сараево и намалената видливост предизвикаа проблеми во доцните попладневни часови и протокот на воздушниот сообраќај, јавуваат тамошните медиуми.

Два авиони не успеаја да слетаат и беа пренасочени кон аеродромите во Белград и Загреб, пренесува порталот Кликс.

Авион на компанијата „ФлајДубаи“, кој леташе од Дубаи кон Сараево требаше да слета на аеродромот во Сараево во 5.55 часот. Тој кружеше околу половина час, но не успеа да слета и полета за Белград.

Авионот „Јуровингс“ од Штутгарт, кој требаше да пристигне во 17.10 часот, беше пренасочен кон Загреб, по 10-минутно кружење над сараевскиот аеродром.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close