ГОЛЕМО невреме во Хрватска: Гром запали куќа во Загреб – Слободен печат
ВестиРегион

ГОЛЕМО невреме во Хрватска: Гром запали куќа во Загреб

Невремето пропратено со обилни дождови и силен ветер синоќа предизвика значителна штета во Хрватска.

Во Загреб едно лице вчера е повредено откако гром го запали неговиот дом.

Поради невремето пожарникарите во главниот град на Хрватска интервенирале повеќе од 30 пати. Во Сисак ветерот корнеше дрва, а надојдената вода поплави повеќе објекти.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close