Големиот успех на британската модна дизајнерка (ФОТО) - Слободен печат

Големиот успех на британската модна дизајнерка (ФОТО)

Стела Меккартни оствари нов огромен успех.

Познатата дизајнерка и активистка се појави на насловната страна на американското издание на модниот магазин „Вог“, како првата модна дизајнерка на која ѝ успеало тоа. Покрај неа на фотографијата се наоѓаат и нејзините прекрасни деца.

Меккартни се заблагодари на оваа чест. Посебна благодарност упати кон нејзиниот „неверојатен тим“ без кој ова не би било возможно.

Мило и е што на тој начин ја промовира пораката за промена за подобра иднина на планетата.

2020 here we come! I am so honoured to be the first fashion designer ever on the cover of Vogue. I celebrate my…

Publiée par Stella McCartney sur Jeudi 5 décembre 2019

Прочитај повеќе

Најбрзиот човек на светот ќе стане татко: „Кралот или кралицата доаѓа“ (ФОТО)

Слободен печат

Славната манекенка Карли Клос трпела тортура од семејството на милијардерот поради верата!

Слободен печат

Тајната за прекрасната коса на Џенифер Анистон е во шампон за коњи! (ФОТО)

Слободен печат

Му го скршила срцето, а не стигнал да ја испрати на вечното почивалиште: Тома ѝ испратил букет бели рози и ја напишал најтажната песна! (ВИДЕО)

Слободен печат

Во брак се 64 години и имаат преку 100 внуци, а ги памтат родендените на сите! (ФОТО)

Слободен печат

Ана Николиќ отпатува во Мароко да сними спот, но не ги заборави обожавателите! Им испрати жешка фотка! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

ten + eight =

Прочитај повеќе

Прва фотографија по породувањето: Српската пејачка Сека Алексиќ не ја симнува насмевката од лицето, а погледнете што напиша за малиот Јован! (ФОТО)

Слободен печат

Не сте виделе ваква баба: Има 63 години, а изгледа како да има 23! (ФОТО)

Слободен печат

Девет работи кои ќе ви се случат доколку се впуштите во врска со најдобриот пријател!

Слободен печат

Кој би рекол: Познатиот актер ги допирал, ги гризел…. (ФОТО)

Слободен печат

Марија Шерифовиќ ја преработи една од најубавите песни на Оливер Драгоевиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

Дознајте кој хороскопски знак е вашата сродна душа!

Слободен печат