Големиот пожар на плажата на хрватскиот остров Паг „проголтал“ 20 хектари борова шума (ВИДЕО) - Слободен печат

Големиот пожар на плажата на хрватскиот остров Паг „проголтал“ 20 хектари борова шума (ВИДЕО)

Ден по големиот пожар на хрватскиот остров Паг, на плажата Зрќе можело да се забележи многу пепел и запалена борова шума.

На снимките кои кружат на интернет можат да се видат хектари со борова шума уништени поради огнот.

Според првите податоци од Хрватска, изгореле околу 20 хектари шума, а огнената стихија се заканувала дека ќе стигне и до населението на Паг.

Novi detalji buktinje na Zrću: Požar je podmetnut, policija i dalje traži piromana Više na http://bit.ly/2O08k57

Novi detalji buktinje na Zrću: Požar je podmetnut, policija i dalje traži piromana Više na http://bit.ly/2O08k57

Publiée par 24sata sur Mercredi 17 juillet 2019

Инаку, во гасењето на пожарот учествувале повеќе десетици пожарникари, како и авијација.

Се претпоставува дека пожарот бил подметнат од страна на непознат пироман.

Прочитај повеќе

Тачи договорот за авиолинијата го смета за одличен и незаменлив проект

Слободен печат

Тачи: Со Гренел зборувавме за дијалогот Косово-Србија

Слободен печат

Хафтар воведе забрана за сите видови авиони: Ќе го соборам секој што ќе полета од Триполи

Слободен Печат

Османи: ДУИ ќе го почитува принципот „победник со победник“

Слободен Печат

О2 иницијативата бара објаснување за одложувањето на расправата за забрана за увоз на отпад во Собранието

Слободен печат

ЦИА ОТКРИВА: САД го поддржувале Садам Хусеин во нападите со нервен гас врз Иран

Слободен Печат

Остави Коментар

5 + five =

Прочитај повеќе

НОВА ТРГОВСКА ВОЈНА НА ПОВИДОК: Британците предизвикуваат гнев, а причината се Гугл и Фејсбук

Слободен печат

Макрадули: Во 2020 нов повик за субвенции за поставување филтри кај мали и средни компании

Слободен Печат

Продолжува процесот за отповикување на Трамп

Слободен Печат

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ТУРЦИЈА: Почуствуван е и на грчкиот остров Лезбос

Слободен печат

Кина го затвора Вухан поради опасност од ширење на коронавирусот

Слободен Печат

Отфрлени промените на предлог-законот за Брегзит

Слободен Печат