Големи колони на границата со Грција, автомобилите чекаат со часови

Големи колони со коли денеска се забележани на на граничот премин „Евзони“ кон Грција. Иако на македонската граница нема подолги задржувања, од грчка страна се чека со часови, потврдуваат од МВР.

Дел од возачите се излезени од своите возила, а останатите свират во знак на револт поради долгото чекање.

Од седум ленти за пропуштање на возилата низ граница, работат само три. Колоните се од едната до другата страна на границата, со што станува невозможно да се пропуштаат возила од македонска кон грчка страна.

Прочитајте и...  Коронавирусот успорува - тврди Мајкл Левит, научник од Стендфорд

Прочитај повеќе

Адеми: Онлајн-настава има во сите училишта

„Алкалоид”: На пазарот има производи што претставуваат фалсификати на нашите средства за дезинфекција

Паднаа маските околу лекарските визири: Едни се мачат и од срце донираат, други профитираат!

Ретките болести заборавени во мерките за заштита од Ковид-19

Се зголемуваат водостоите на реките

МИА Агенција

Здравство: Граѓаните да даваат веродостојни и точни информации во епидемиолошката анкета

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бродот со 20 заразени на атинското пристаниште е ставен во карантин

Слободен печат

Филипче: Карантинот, изолацијата и социјалното дистанцирање се мерки кои докажано го забавуваат ширењето на КОВИД-19

Рохани: САД пропуштија историска можност да ги укинат санкциите кон Иран

Слободен печат

Американски носач на авиони има 100 заразени од коронавирус: Ширењето на болеста е во тек и се забрзува

Слободен печат

Универзитетот во Тетово наставно-научниот процес продолжи да го реализира преку онлајн платформа

МИА Агенција

Теменугов: Кризава ќе треба сите сериозно да ја платиме и плаќањето треба да почне од најбогатите

Слободен печат