Големи колони на границата со Грција, автомобилите чекаат со часови – Слободен печат
ВестиМакедонија

Големи колони на границата со Грција, автомобилите чекаат со часови

Дел од возачите се излезени од своите возила, а останатите свират во знак на револт поради долгото чекање.

Големи колони со коли денеска се забележани на на граничот премин „Евзони“ кон Грција. Иако на македонската граница нема подолги задржувања, од грчка страна се чека со часови, потврдуваат од МВР.

Дел од возачите се излезени од своите возила, а останатите свират во знак на револт поради долгото чекање.

Од седум ленти за пропуштање на возилата низ граница, работат само три. Колоните се од едната до другата страна на границата, со што станува невозможно да се пропуштаат возила од македонска кон грчка страна.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close