Големи колони на границата со Грција, автомобилите чекаат со часови

Големи колони со коли денеска се забележани на на граничот премин „Евзони“ кон Грција. Иако на македонската граница нема подолги задржувања, од грчка страна се чека со часови, потврдуваат од МВР.

Дел од возачите се излезени од своите возила, а останатите свират во знак на револт поради долгото чекање.

Од седум ленти за пропуштање на возилата низ граница, работат само три. Колоните се од едната до другата страна на границата, со што станува невозможно да се пропуштаат возила од македонска кон грчка страна.

Прочитајте и...  Трагедија во Србија: Двајца браќа починаа од коронавирус на 26 и 35 години

Прочитај повеќе

Чавушоглу: Ќе го информираме УНЕСКО за Аја Софија

Слободен печат

Заврши гласањето на лицата во самоизолација или болни од Ковид-19 во Дебар

Слободен печат

Нема граница за мигрантите помеѓу Македонија и Грција

Градоначалникот на Сеул кој се самоуби е обвинет за сексуална злоупотреба

Слободен печат

Отворен аеродромот во Милано, првите два дена без летови

Слободен печат

Путин: Бројот на смртни случаи од коронавирус во Русија е многу помал од други земји

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ПСИХИЈАТРИТЕ ПРЕДУПРЕДУВААТ: После секоја криза, следи криза на ментални болести

Мирослава Бурнс

Поведена постапка за убиство на женско лице кое беше пронајдено во атар на Горно Оризари

Слободен печат

Руското МНР: Одлуката за Аја Софија е внатрешна работа на Турција

Слободен печат

Српскиот доктор со загрижувачки информации: Млади пациенти умираат во рок од 24 до 48 часа

Слободен печат

Француски епидемиолог предупредува: Би бил изненаден ако имаме ефикасна вакцина пред 2022 година

Слободен печат

Гласањето на болните од Ковид-19 досега без проблеми, рече Филипче

Слободен печат