Голема тепачка меѓу навивачите на Сити и Ливерпул (ВИДЕО)

„Комјунити шилд“ меѓу Ливерпул и Сити е како една најава пред она вистинското што следува во наредниот период, а тоа е старт на новата премиерлигашка сезона.

А навивачите веќе ја загреваат атмосферата, иако сите посакуваме ваквите немили настани да не бидат присутни.

Пред почетокот на дуелот се случа голема тепачка во која учествуваа навивачите на Сити и Ливерпул.

Манчестер сити славеше на крајот на пенали против „црвените“ со 5:4, „трагичар“ кај Редси беше Вијналдум.

Во регуларните 90 минути беше 1:1, после првиот дел водеа „граѓаните“ со погодокот на Стерлинг во 12 минута, а израмни Матип во 77 минута на „Вембли“ стадионот во Лондон.

Прочитајте и...  Белград на нозе: Кошаркарот кој си замина од Партизан потпиша за Црвена звезда

Прочитај повеќе

Елмас добива нови соиграчи вредни 105 милиони евра

Слободен печат

Фенербахче замената за Обрадовиќ ја најде во Србија, Кокошков нов тренер

Слободен печат

Белград на нозе: Кошаркарот кој си замина од Партизан потпиша за Црвена звезда

Слободен печат

Барселона и Јувентус не завршија со бизнисот, подготвуваат нова спектакуларна замена

Слободен печат

Лазаров најави пензија: Оваа сезона ми е последна во кариерата

Слободен печат

Славната Ла Масија станува само мит, децата на Реал продадени за четири пати повеќе од тие на Барселона

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ибрахимовиќ си заминува од Милан

Слободен печат

Билетите за Ролан Гарос наскоро во продажба

Слободен печат

Тешки зборови од екс француски фудбалер: Од кого се плаши Гризман, од полуаутистично џуџе од 150 сантиметри?

Слободен печат

Валенсија се распаѓа, а ќерката на сопственикот ги понижи навивачите: Можеме да правиме што сакаме со клубот

Слободен печат

Петковиќ беше Марадона пред Марадона, и Меси пред Меси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Најдобриот стрелец во Супер лигата потпиша за Тинекс Пролет

Слободен печат