Голема тага во домот на Бил Гејтс: Имавме неверојатен човек во нашите животи

Во понеделникот во 95. година почина таткото на американскиот милијардер Бил Гејтс, Бил Гејтс Сениор.

„Сите имавме многу  време за да размислиме колку сме среќни што толку години имавме така неверојатен човек во нашите животи“, напиша Гејтс на својот официјален блог.

Милијардерот Бил Гејтс и неговиот татко Бил Гејтс Сениор одговараат на прашања при промоцијата на книгата на Сениор/ Њујорк, 2 јуни 2010/ Фото: EPA/JASON SZENES

Гејтс Сениор беше воен ветеран и коосновач на адвокатска фирма во Сиетл, а компанијата на неговиот син не би била покрената без негова помош.

 

Прочитајте и...  Хрватска: Помалку бучава во кафулињата за луѓето да разговараат безбедно на дистанца

Прочитај повеќе

Хрватска регистрираше 135 новозаразени со ковид-19

Слободен печат

Бес во Индија по смртта на тинејџерка која беше групно силувана

Нови санкции од Канада и Британија против Лукашенко

Слободен печат

Мицкоски слави роденден, соработниците го изненадија со торта (ФОТО)

Маријана Митровска

Србија 65 новозаболени од Ковид-19, еден починат

Слободен печат

Среде криза заминува медицински персонал- Главната сестра на Инфективна и две други си дадоа откази

Маријана Митровска

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Рускиот историчар Дмитријев осуден на 13 години затвор поради сексуално злоставување на дете

Слободен печат

Нови рестрикции во Германија, на приватни собири до 25 лица

Маријана Митровска

Напаѓачот планирал да ги запали просториите на редакцијата „Шарли ебдо” во Париз, но ја згрешил адресата

Маријана Митровска

СДСМ за изнесените ставови на Мицкоски: Дрско лаже дека биле ветени четири викенди без ДДВ

Слободен печат

Со температура и симптоми на ковид-19, рентген техничар одел на работа, се чекаат тестовите за уште тројца вработени

Слободен печат

Мицкоски: Бараме четири викенди без ДДВ, покачување на пензиите

Маријана Митровска