Голем пожар во зграда во Загреб (ВИДЕО) - Слободен печат

Голем пожар во зграда во Загреб (ВИДЕО)

Голем пожар вечерва избувнал во зграда во хрватскиот главен град, Загреб, јавува Индекс.

Според првичните медиуми, гори стан и поткровје во зградата, а најмалку едно лице е повредено.

Според хрватските медиуми, огнот се шири и „голта“ цел еден дел од станбената зграда. Полицијата и припадниците на противпожарната единица ја евакуираат зградата.

Прочитајте и...  Албанскиот државен врв ја честиташе 12-годишнината од независноста на Косово

Прочитај повеќе

Институт: Американско-кинескиот трговски договор тешко ќе ја погоди Германија

Слободен печат

Поповиќ: Со новата методологија фокусот е добро управување – нешто што тешко се постигнува во краток рок

Слободен печат

Кројачите нема кој да ги замени, а наместо штоф новата облека сè повеќе е синтетика

МИА

„Чекориме за правда“: Народот е желен за правда – на ред е ЕУ

Слободен печат

Три четвртини од австралиските граѓани се погодени од пожарите во земјата

Слободен печат

Град Скопје вечерва ќе ја презентира програмата за работа на „Лајка“

Слободен печат

Остави Коментар

пет × 5 =

Прочитај повеќе

Парламентот на Република Српска ги поддржа барањата за промени во Уставниот суд

Слободен печат

Советник на Џонсон поднесе оставка поради расистички коментари на интернет

Слободен печат

Таткото на Асанж е загрижен дека неговиот син ќе се соочи со смртна казна доколку биде екстрадиран во САД

Слободен печат

Виолинистот Груби разочаран: Со две илјади евра уметност не бива

Слободен печат

Спротиставени мислења за носењето на Законот за ЈО

Слободен печат

Оваа зима има најголем број на мигранти во Србија од 2016 година

Слободен печат