Голем пожар во Версај (ВИДЕО)

Голем пожар попладневно избувна во Версај, а полицијата направи кордон близу до местото на пожарот и повика минувачите да го заобиколат ова место.

Пожарот избувна на улицата „Ду Парк“, на околу два километри од палатата Версај.

Видео снимките кои се објавени на социјалните мрежи прикажуваат дим кој се воздигнува над тоа подрачје.

 

Прочитајте и...  Хрватски пратеник сподели фотографија од жени наредени пред Зара, била лажна, но не толку далеку од вистината

Поврзани вести

ВИДЕО: И мртвите немаат мир, азербејџански војници сквернават ерменски гробови

Слободен печат

Откриено која крвна група е поотпорна од другите во однос на коронавирусот

Слободен печат

Турција бележи негативни рекорди, 182 смртни случаи од ковид-19 во последното деноноќие

Слободен печат

ВИДЕО: „Бомба“ или само петарда: Откриена вонбрачната ќерка на Путин, тинејџерка е и милионерка!?

Слободен печат

Костовски до Заев: Не е доволно да се каже дека е Македонец, нека одговори на некои прашања

Слободен печат

Техеран: Протести поради убиство на истакнат научник

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian