Голем пожар во Сан Франциско, изгоре пристаниште (ВИДЕО)

Повеќе од 125 пожарникари во Сан Франциско се борат со пожарот кој избил кај пристаништето „Рибарски прстен“, јави CNN.

Поголем дел од пристаништето изгорело, но никој не е повреден. Локацијата целосно е евакуирана, а причината за пожарот сѐ уште е непозната.

Прочитајте и...  Песков: Русија не е вмешена во немирите во САД

Прочитај повеќе

Русија воведе привремена забрана за увоз на нафта

Слободен печат

Инцидент во Австралија: Полицаец нападна тинејџер (ВИДЕО)

Слободен печат

НАСА ПРЕДУПРЕДУВА: Голем астероид се доближува кон Земјата!

Слободен печат

Модернизација на Царинската управа со грант од Јужна Кореја

Слободен печат

За време на протестите во САД уапсени околу 5.600 луѓе: Палежи и грабежи во Њујорк и Лос Анџелес

Слободен печат

Падот на залихите и најавите за намалување на производството ја креваат цената на нафтата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вархеји: Многу е важно да се обезбедат услови изборите да бидат целосно фер

Слободен печат

Премиерката на Нов Зеланд со поддршка за граѓаните во земјата кои протестираа за смртта на Џорџ Флојд

Слободен печат

Двајца новозаразени во Гостивар, закажани 50 тестирања

Слободен печат

Двајца полицајци повредени во нередите во Лас Вегас: Расните немири не се смируваат во САД! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ивановски: Избори веднаш и политичка влада со три приоритети – здравство, финансиска стабилизација и враќање на економски раст (ВИДЕО)

Слободен печат

Црна Гора ги исполни условите за прогласување на крај на епидемијата

Слободен печат