Голем пожар ја зафати битолската стара чаршија! – Слободен печат
Хроника

Голем пожар ја зафати битолската стара чаршија!

Нешто после 13 часот е забележан густ чад во центарот на Битола пренесува ТВ Тера.

Според информацијата од Противпожарната единица на Битола настанал пожар на објект кај Старата чаршија.

Две екипи на противпожарната единица  веќе биле на интервенција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close