Голем неделен хороскоп (28.11-04.12): Потпрете се на вашиот внатрешен глас

неделен хороскоп
Што ни предвидуваат ѕвездите за оваа недела? Илустрација: СП. / Фото: NASA, RawPixel

Овен

Во љубовта нема да биде толку напорно, а отуѓеноста ќе се намали. И покрај ова, некои ќе размислуваат за подобри љубовни можности. Разбудете се и одете меѓу луѓето. Не дозволувајте да бидете сами, прифатете ја секоја покана за дружба, особено од пријателите. Ќе се замислите во улога на добротвор. Многумина навистина ќе ги избалансираат работните обврски. Колегите со задоволство ќе се потпрат на вас. Истовремено, ќе го поттикнете развојот на сосема нови идеи или технологии.

Бик

Во личните односи заедништвото и разбирањето ќе ви стануваат сè поважни. Така ќе ги отворите картите со доверба и надеж дека другата страна целосно ќе ве прифати. Сè алудира на тоа да успеете. Само не брзајте. Ќе пробате различни варијации на работен план. Ова ќе ви донесе радост бидејќи нема да биде досадно. Уметниците пред публиката ќе имаат сè повеќе работа, а аплаузите нема да изостанат. Повеќе работа ќе имаат и вработените во службените активности.

Близнаци

Ќе ја вложите вашата огромна енергија во зајакнување на односот со саканата личност. Тоа ќе биде голем напор со мали резултати. Ќе користите оригинални идеи кои понекогаш ќе ја изненадат другата страна. Сепак, ќе бидете прифатени. На кариерен план препознавате дека доаѓа време за борба. Поподготвени сте јасно и гласно да го искажете својот став, а доколку некој не се согласува со него, ќе изнесувате аргументи. Нема да се откажете додека не се постигне компромис. Потпрете се на вашиот внатрешен глас.

Рак

Контактите ќе станат малку поретки, но ќе почувствувате дека е совршено за вас бидејќи ви треба мир, па дури и осаменост. Ќе успеете да направите анализа на вашето љубовно минато, а потоа повторно да излезете, во општеството. И така наизменично. Веројатно ќе ве поддржат професионални луѓе бидејќи ќе ги препознаат вашите квалитети. Ќе ви биде мило, иако ќе ги почувствувате благите последици од насобраниот замор. Сега можете да работите малку полесно и без притисок. Потпрете се на оние кои ве поддржуваат.

Лав

Ќе има делумно подобрување во приватниот живот, но сепак ќе бидете склони кон тупење. Најдобро би било да ѝ посветите повеќе внимание на другата страна и да прифатите од нивните предлози. Тоа би било добро двајцата. Некои ќе ги мачат финансиите. Некои ќе најдат сосема нов и необичен начин да заработат пари. Можеби не е целосно легално, па би било добро да се провери што може, а што не може да се направи за подоцна да немаат проблеми со законот. Некои ќе патуваат поради работа.

Девица

Ако се заглави работата меѓу вас и вашиот партнер, веројатно и двајцата ќе се отворите и ќе се обидете да ги разјасните вашите очекувања. Ќе има повремени несоодветни однесувања, но тоа ќе биде занемарливо. Обидете се да бидете малку понежни еден со друг. Атмосферата на работното место ќе се подобри. Ќе работите полесно, иако ќе има повеќе работа. Спортскиот персонал ќе постигне убави резултати. Вработените во педагошките дејности ќе покажат што знаат. Ќе има многу нови идеи.

Вага

Ќе станете посмирени и потивки. Саканата личност со олеснување ќе забележи дека сте се смириле. И двајцата ќе бидете задоволни. Оние кои сè уште се сами би можеле да почнат да чувствуваат интимност со една личност која не е од нивниот крај. На работа многумина ќе сакаат да ги поместат границите, но ќе видат дека не е туку така тоа. Некои од вашите соништа во судир со реалноста ќе изгубат секаква смисла. Прифатете го ова како фаза на вашето созревање. Слушајте ги другите, соработувајте и ќе ја имате нивната поддршка.

Скорпија

Вашите лични барања ќе станат малку подискретни и на некој начин ќе бидете помалку барани. Веќе нема да имате важни атракции, но ќе можете да уживате во многу мали и обични ситуации. Тоа е добро затоа што навистина ќе се запознаете со вашиот партнер. На кариерен план имате добро воспоставени контакти, особено за сите нови идеи и проекти. Ќе балансирате помеѓу отворен пристап и дискреција. Некои работи ќе ги задржите за себе бидејќи тоа ќе ви го каже вашиот внатрешен глас.

Стрелец

Во текот на оваа недела некои работи во вашиот приватен живот ќе почнат да доаѓаат на свое место. Малите недоразбирања ќе бидат дел од секојдневието на кое не треба да му се придава поголемо значење. Слушајте и следете го своето срце. Така нема да има грешки. Во деловните комуникации и контакти, избегнувајте отворено да покажувате емоции. Едноставно затоа што некој може да ве доживее како непрофесионална личност. Измерете кога и колку емоции треба да се покажат. Се движите кон ново знаење.

Јарец

Ќе станете подружељубиви. Оние кои сè уште се сами, поголемиот дел од слободното време ќе го поминуваат со нивната непосредна околина. Ќе биде толку лесно да најдете нови познанства, а не е исклучена и љубовта. Оние кои се занимаваат со приватна работа би можеле да добијат дополнителен ангажман кој нема да им се допадне. Истото важи и за работа од дома. Ќе има и такви кои ќе иницираат промени во просторот во кој престојуваат, работат или живеат. Прво ќе треба да дизајнираат сè.

Водолија

Ќе ви стане поинтересно бидејќи ќе има раздвижување кај луѓето од спротивниот пол. Затоа, оние кои сè уште бараат сродна душа полесно ќе најдат љубовни можности. Оние кои се во врска ќе разменуваат нежни зборови кои ќе имаат ефект. Ќе имате финансиски борби, но решението е на повидок. Вашиот фокус на интерес сега ќе се префрлите на повисоко знаење. Многумина ќе бараат да ја усовршат својата експертиза. Оние кои учат сигурно ќе имаат корист. Кој сака нека се запише на дополнителен курс.

Риби

Оние кои се во долги врски ќе имаат сè поголема потреба од друштво, па често ќе бидат гости на разни забави. Ќе бидат добро, освен што ќе има мали кавги. Но, тоа ќе биде поттик за нив. Оние кои сè уште бараат сродна душа ќе патуваат. На кариерен план тие кои бараат нешто ново или длабоко ќе добијат шанса да го препознаат. Ќе биде на дофат нешто што ќе ги збогати нивните кариери. Ова ќе ги поттикне да работат уште повеќе. Речиси сите на работа ќе покажат креативност.

 

Видео на денот