Голчиште на Барди за триумф на Леванте (ВИДЕО) - Слободен печат

Голчиште на Барди за триумф на Леванте (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Енис Барди го постигна победничкиот гол за Левантре на гостувањето кај Гранада во рамките на 17. коло во Ла Лига.
Леванте триумфира си 2:1, а Барди голот го постигна во 90 минута, откако претходно Рочина во 55. минута донесе водство за Леванте, а пет минути подоцна израмни Мачис.

 

Прочитајте и...  Навивачите на Јунајтед со чадни бомби го нападнаа домот на Вудворд (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Официјално: Фернандеш нов играч на Манчестер јунајтед

Слободен Печат

Храбриот Вардар ремизираше против Црвена звезда (ВИДЕО)

Слободен Печат

„Класика“ по 50 пат, Ѓоковиќ против Федерер! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Барса ќе го продаде Иван Ракитиќ во јануари!?

Слободен Печат

Коронавирусот се одрази и на спортот: Откажани трки во скијање, фудбалерки во карантин

Слободен печат

Само трагичната смрт на Дражен може да се спореди со оваа на Коби

Слободен печат

Остави Коментар

twenty + 11 =

Прочитај повеќе

Профитерите заработуваат од смртта на Брајант, сликичка продадена за неверојатни 50.000 долари

Слободен печат

Тим последен полуфиналист, подобар од Надал во четири сета

Слободен печат

Ливерпул не е толку силен, Премиер лигата е слаба

Слободен печат

Мурињо и официјално си доби засилување во нападот

Слободен печат

АБА ја потврди казната за МЗТ Скопје

Слободен печат

Шекил: Сè уште не спијам, го загубивме најголемиот во историјата на Лејкерс

Слободен печат