Гол трчал низ улици откако бил нападнат од страна на поранешното момче на девојката (ВИДЕО)

На снимката од безбедносните камери се гледа моментот кога мажот бега од куќата откако бил нападнат од страна на поранешното момче на својата бремена девојка. На снимката се гледа и како крвари мажот.

Неименуваниот маж (38) спиел во куќата на својата девојка во Мелбурн, кога во недела околу 5 часот наутро го нападнал нејзиното поранешно момче.

Трудницата (24), која го носи бебето на напаѓачот, во тој инцидент не била повредена, пишува dailymail.co.uk.

Во очајниот обид да си го спаси животот, нападнатиот маж, кој бил и гол, трчал по улиците крварејќи од стомакот.

Комшиите раскажале како слушнале врискање и бучава, а потоа виделе как отрча гол маж.

Жртвата се наоѓа во болница и е во тешка состојба, а напаѓачот уапсен. Тој е обвинет за обид за убиство, обивање на дом и намерно нанесување на тешки повреди.

Прочитајте и...  Манекенката Софија Ричи ја прекина врската со поранешното момче на Кортни Кардашијан!

 

Прочитај повеќе

Ирина Шајк одговори на гласините за бременоста: Тесниот црвен фустан мамеше погледи на секој чекор! (ФОТО)

Слободен Печат

Од Куманово до Мексико: Запознајте ја Сандра, една од најубавите наши манекенки со интернационална кариера! (ФОТО)

Васко Спасоски

Да се знае кој е главен: Илина Арсова го натера Игор Џамбазов да планинари (ФОТО)

Васко Спасоски

Хороскопот открива – Еве како изгледа СРОДНАТА ДУША на секој хороскопски знак

Слободен печат

Зошто треба да го замрзнувате лимонот

Слободен печат

Бијонсе во луксузен стил излезе од карантин, фановите веднаш воочија детаљ со кој ги насмеа (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мислела дека ја болат бубрезите, а таа всушност се пораѓала

Слободен печат

Една од најзгодните жени во светот го покажа трудничкото стомаче (ФОТО)

Слободен печат

Има четири години, а веќе знае три јазици и е почесен член на Менса

Слободен печат

Еден од најмоќните луѓе во светот на шоубизнисот три години нема мобилен телефон

Слободен печат

Проблеми за филмската индустрија, се забранува снимањето на љубовни сцени

Слободен печат

Чоколаден капучино колач со јагоди

Слободен печат