Ѓоковиќ заврши во виц на Википедија поради Рафаел Надал (ФОТО)

Рафаел Надал уште еднаш потврди дека е „крал на земјените терени“ и апсолутел владетел на Ролан Гарос растурајќи го Новак Ѓоковиќ во неделното финале. Ова беше 13. трофеј за Надал на Ролан Гарос притоа победувајќи во сите 13. финалиња, а воедно и претставуваше 100. триумф на грен слем турнирот кој се игра во Париз. Поради … Продолжи со читање Ѓоковиќ заврши во виц на Википедија поради Рафаел Надал (ФОТО)