Ѓоковиќ со пцовки кон своите тренери: Кажи нешто пи*ка му материна

Новак Ѓоковиќ вчера загуби од Диминик Тим во неверојатен меч во кој се одиграа три сета (7:6,3:6,6:7). Со поразот, српскиот тенисер направи чекор назад во битката за првото место на АТП ранг листата, посебно откако денеска Надал со неверојатен пресврт успеа да го победи Данил Медведев.

Вчерашниот дуел со Тим освен по неверојатната игра на двајцата тенисери, го привлече вниманието на балканските медиуми и јавност и поради реакцијата на Ѓоковиќ.

Имено, во третиот сет при водство на Тим од 2:0 во гемови, Ѓоковиќ имаше испад откако освои еден поен. По одличниот сервис на Ѓоковиќ, Тим ја испрати топката во аут, по што следеше излив на емоции од страна на Србинот:

Прочитајте и...  МТК идната сезона ќе има македонски голгетер, промовиран е Миовски (ВИДЕО)

„Кажи нешто пи*ка му материна“ викаше Ѓоковиќ кон сопствената ложа во која се наоѓаа двајцата тренери, Маријан Вајда и Горан Иванишевиќ.
Не е јасно кон кого беа упатени овие зборови, но и двајцата тренери многу добро разбраа што кажа Ѓоковиќ.
Видеото со реакцијата на Ѓоковиќ можете да го погледнете ТУКА.

Прочитај повеќе

Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Слободен печат

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дибиров: Имав понуди од ПСЖ и Мешков, но одлучив да останам во Вардар!

Слободен печат

Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Слободен печат

Барселона го гаси пожарот, Чави ќе го наследи Кике Сетиен на клупата

Слободен печат

Работнички тргна со подготовките, Стојковски и Зука најнови засилувања

Слободен печат