Ѓоковиќ: Скокав од радост по победата на Звезда (ВИДЕО) - Слободен печат

Ѓоковиќ: Скокав од радост по победата на Звезда (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ се врати на тениските терени по пауза од еден месец, а по победата над Сем Квери, српскиот тенисер зборуваше и за неговиот омилен фудбалски тим, Црвена звезда. „Црвено-белите“ ќе играат во плејофот за пласман во Лигата на шампионите откако во лудата пенал серија го елиминира Копенхаген.

– Можеби за мојот меч бев и малку нервозен, зашто на три минути пред да излезам на теренот, јас скокав како луд од радост поради Ц. Звезда. Се загревав и го следев мечот со Горан Иванишевиќ и целата екипа од бивша Југославија. Ова е неверојатен успех. Честитки за сите во Ц. Звезда. Јас во живот немам видено вакво нешто. Секоја чест! Секоја чест за Борјан, кој одбрани толку пенали – изјави Ѓоковиќ

Прочитај повеќе

Хабиб нема да се бори со Мекгрегор за помалку од 100 милиони долари

Слободен печат

Толедо: Со нетрпение го очекувам дебито за Вардар

Слободен печат

Клоп направи многу, но никој не е како сер Алекс

Слободен печат

Исповед на српски кошаркарски репрезентативец: Хрват ме спасуваше од глад

Слободен печат

Германски експерт за допинг: Се сомневам во Надал

Слободен печат

Каква понуда за Хамилтон: 100 милиони долари за две години  

Слободен печат

Остави Коментар

3 × 1 =

Прочитај повеќе

Мекгрегор: Секоја будала која сака може да се бори со мене

Слободен печат

Во дербито на Западот, Леброн подобар од Харден и Вестбрук (ВИДЕО)

Слободен печат

Мекгрегор за 40 секунди го нокаутира Серон и влезе во историјата (ВИДЕО)

Слободен печат

Златен медал за Божиноска на карате турнирот во Самобор

Слободен печат

Елмас сè почесто на клупата, Наполи „тоне“, солзи на „Сан Паоло“ (ВИДЕО)

Слободен печат

ЕП: Карачиќ ја одведе Хрватска, но и Шпанија во полуфиналето! (ВИДЕО)

Слободен печат