Ѓоковиќ: Скокав од радост по победата на Звезда (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ се врати на тениските терени по пауза од еден месец, а по победата над Сем Квери, српскиот тенисер зборуваше и за неговиот омилен фудбалски тим, Црвена звезда. „Црвено-белите“ ќе играат во плејофот за пласман во Лигата на шампионите откако во лудата пенал серија го елиминира Копенхаген.

– Можеби за мојот меч бев и малку нервозен, зашто на три минути пред да излезам на теренот, јас скокав како луд од радост поради Ц. Звезда. Се загревав и го следев мечот со Горан Иванишевиќ и целата екипа од бивша Југославија. Ова е неверојатен успех. Честитки за сите во Ц. Звезда. Јас во живот немам видено вакво нешто. Секоја чест! Секоја чест за Борјан, кој одбрани толку пенали – изјави Ѓоковиќ

Прочитајте и...  Трагедија во Кореја: Одбојкарка пронајдена мртва во својот стан

Прочитај повеќе

Англичаните воведоа ново правило: Кој кашла кон противникот добива црвен картон

Слободен печат

Јунајтед доби седум дена да одлучи дали ќе го купи Санчо

Слободен печат

Перез смисли нов план за „кралска“ доминација, во наредните две години пристигнуваат четворица „галактикоси“,

Слободен печат

Дали е реално, Конте сам си мести отказ за да седне на клупата на друг италијански тим

Слободен печат

Адеми во тимот на сезоната во Хрватска

Слободен печат

Дали ова е местенка на годината, погледнете како изгледаше натпреварот од австриската втора лига (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Супермаркет во Арсенал, Артета стави девет фудбалери на продажба

Слободен печат

Кошаркарот кој не клечеше при интонирање на химната доживеа тешка повреда (ВИДЕО)

Слободен печат

Моќна игра на Вестбрук во дербито со Милвоки и Јанис (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев и Џенова и во наредната сезона ќе играат во Серија А (ВИДЕО)

Слободен печат

Шоуто на прес конференцијата му направи проблем на Конте, Интер му подготви замена

Слободен печат

Фудбалски натпревар во Шведска доцнеше поради грабеж и сообраќајна несреќа

Слободен печат